Segítés körben
Beszélgető kör, Kalapkör, Társalkodó, Menta tanfolyam, Varázskéz
Sokan okkal tartanak a másokkal való csoportos együttlétektől, mert sajnos azt tapasztalták, hogy visszaélnek bizalmukkal, megítélik őket, nem kapnak megértést. Ám a mentálhigiénés szakember vezetése éppen azt garantálja, hogy jó tapasztalatot szerezhess, a többiekkel való kapcsolódás pozitív élmény legyen.
Kivételes élmény egy bírálatmentes, jóindulatú közegben lelkileg töltődni, egymástól tanulni, tapasztalatokat cserélni, az együttlét erejét átélni, örömmel együttműködni, és elvinni ezeket az élményeket a mindennapokba, családodba, munkahelyedre.
A Beszélgető kört úgy építettem fel, hogy annak legyen konkrét fonala, ami mentén mindenki gondolkodhat, véleményét megoszthatja, mesélhet a felismeréseiről, bevált saját módszereiről. A témák minden alkalommal kötődnek ahhoz az időszakhoz, amiben éppen járunk, mert hiszek abban, hogy az évkörhöz, az ünnepekhez, a szokásokhoz kapcsolódó fontos emberi témák körüljárása erősebben hat. A belső értékek iránt érdeklődő emberekkel töltött idő, az érdekes témák, az intellektuális közeg, az értelmesen töltött idő, sokak számára lehet üdítő sziget, ami kikapcsol és feltölt.

A Varázskéz műhely két részből álló foglalkozás, az első része Beszélgető kör, a második fele pedig alkotás. A Varázskéz műhelyben kiélheti magát mindenki, aki szereti a jóféle, értelmes beszélgetést és szívesen szöszmötöl a díszítőművészet gazdag tárházában. Ahogy egy fonóban oldottan és spontán megbeszélhettek az asszonyok mindent, amit az élet adott, úgy a Varázskéz műhelyben a lélek és a szív is kap táplálékot, míg a kezeink közt szépségek születnek. A tematika gondosan követi az évkör menetét, ehhez kapcsolódóak a nyitó felolvasások, a beszélgetés és a kézműves remek is.
Többek közt olyan időszerű kérdésekre keressük a választ, mint:
-
Télen- Hogyan lehet a rohanó, sürgető világban egy normális, egészséges tempóra lelassítani? Hogyan lehet a gyerekeinkkel együtt átélni az adventi várakozás örömét, ha minden ellenünk dolgozik? Mik jelentenek „fényt az éjszakában”, avagy honnan tudunk erőt meríteni a sötét időszakainkban? Miben tud még hinni a mai modern kor embere? Hol lelünk örömöt, mik a forrásaink?
-
Tavasszal- Hogyan tudunk az életünkben megújulni, időről időre újjáéleszteni kapcsolatainkat, életkedvünket? Hogyan tudjuk feltámasztani magunkat, egymást válságokban? Ki mit vet a mindennapokban a gondolataival, szavaival?
-
Nyáron- Hogyan tudunk élni a bőséggel, látjuk-e az életünk eredményeit? Mire tudunk büszkeséggel gondolni? Hogyan lehetünk elégedettek?
-
Ősszel- Tudunk-e hálásak lenni értékeinkért, eredményeinkért? Elismerjük-e egymást és magunkat? Mit tudunk kezdeni az emberekben rejlő sötétséggel, az élet adta rosszal? Hogyan lehet az egyensúlyt fenntartani, mit lehet tenni, ha kibillen? Gyász- veszteségek tabuk nélkül. Hogyan tudunk egymásnak jót adni, mivel tudunk segíteni?
A műhely értelmes tárgyak, lakásdekorációk, ajándékok elkészítésével, minőségi alapanyagok (virágkötészeti kellékek, gyapjú, gyöngy, selyem, fa, filc, szálas anyagok, termések, kövek, stb.) felhasználásával vezet be a kreativitás világába, ami mindenki számára örömforrás, és továbbvihető a mindennapokba.
A Varázskéz műhely részletes tematikája Facebook események formájában rendszeresen megjelenik, a részvétel előzetes regisztrációval lehetséges!
Kövessétek a Személyiségfejlesztés Facebook oldal információit itt: https://www.facebook.com/Személyiségfejlesztés
A Társalkodó alkalmak azokhoz szólnak, akik szeretnének engem szakemberként egy klub életébe, egy kör, közösség saját terébe hívni, ahol egy számukra fontos, időszerű témáról akarnak több információhoz jutni, beszélgetni, kérdéseket feltenni, megoldási lehetőségeket felkutatni. A társalkodás egy témáról sokkal gazdagabb, mint egy előadás, ahol közölnek valamit, majd otthagynak az információval. Így kellemesebb a légköre, mindenki partnernek érezheti magát benne, a szakember jelenléte segíthet beindítani a gondolkodást egy témáról, újabb szempontokat tud behozni, aktivizálni tudja a tapasztalatok megosztását. Ilyen témák lehetnek: ünnepek lelki üzenete, gyermeknevelés, pályaválasztás, mamahotel, lelki egészség megőrzése a mindennapokban, lelki beteg a családban, életfordulók és lelki egészség (GYES, munkanélküliség, válás, nyugdíj), egészséges közösségek működése vagy más érdeklődésre számot tartó téma. A körüljárást szívesen segítem képekkel, pszichológiai kártyákkal, vetítéssel, zenével, játékokkal, kutatási eredményekkel, szakirodalom javaslatával.

A Kalap kör Edward de Bono „hat kalap” módszere alapján működik. Olyan társaságoknak szól, akik szívesen kipróbálják a gondolkodásfejlesztésnek ezt a nagyszerű módszerét. Egy téma, kérdés, probléma feldolgozásához, a kulturált megbeszéléshez, strukturált vitatkozáshoz ad lehetőséget a Kalap kör, – ami akár egy iskolai osztály osztályfőnöki órájára, vagy egy szakmai kisközösség, civil csapat számára,- izgalmas, újszerű, élvezetes és hasznos élmény. Tapasztalata továbbvihető egy dolgozat vagy prezentáció felépítéséhez, egy döntési helyzet elemzéséhez, egy bármely társadalmi probléma bemutatásához, így kézzelfoghatóan hasznosítható tudást ad.
A Menta tanfolyamok résztvevői egy témában tudnak elmélyülni 3-5 alkalommal, amiknél természetesen nem a végzettség, hanem a tudás bővítése a cél. Ilyen csoportot akkor indítok, ha annak 10 érdeklődője van, vagy, ha ti eleve már egy közösség vagytok, és szeretnétek egy témában szervezni magatoknak Menta tanfolyamot, hogy fejlesszétek magatokat. Ilyen témák lehetnek: grafológia, rajzelemzés, önismereti tesztek és módszerek, a mindennapok pszichológiája, stressz kezelés, döntéshozás, kiégés megelőzés, veszteség-feldolgozás, gondolkodásfejlesztés, közösségfejlesztés, egyéb nektek érdekes témák.
A Duón kívül valamennyi tevékenységem (Varázskéz, Kalap kör, Társalkodó, Menta tanfolyam) tud utazni, vagyis kérésre ott vezetem nektek, ahová hívtok.
Egyéni ajánlat kéréssel, egyeztetéssel itt érhettek el: szalay@szalay-egeszsegfejlesztes.hu